Infolinia +48 58 380 08 03
wyjazdy na narty

ATRAKCJE

Amsterdam Nocą

Amsterdam ma bujne życie nocne koncentrujące się wokół Leidseplein i okolicznych uliczek z dwoma dużymi klubami Paradiso i De Melkweg, Jordanu i jego kawiarni, Damu z pobliską uliczką Frascati, na której są dwa teatry i kilka kawiarni, Dzielnicy Czerwonych Świateł – jej lokalów nocnych, coffe shopów i kawiarni.

Kluby

Wspomniane kluby Paradiso i De Melkweg (Droga Mleczna) to dwa duże, aktywne kluby, w których odbywają się często koncerty grup pop i rock z całego świata. Wiele dopiero zyskujących uznanie młodzieży grup angielskich i amerykańskich występuje w tych klubach. Uznane na świecie wielkie grupy i soliści występują często na przykrywanym ruchomym dachem stadionie Ajaxu – Amsterdamskiej Arenie. Arena, która doczekała się już identycznych kopii w innych miastach Europy, stoi na przedmieściu miasta, w Amsterdamie ZO czyli Amsterdamie Południowo-Wschodnim. Dojeżdża się tam metrem.

Red Light District – Dzielnica czerwonych latarni

W centrum miasta nie sposób ominąć dystryktu czerwonych latarń, który jest jedna z większych atrakcji miasta, a dla niektórych nawet największa atrakcją obok coffie shopów z trawką. O parę kroków od pałacu królewskiego przy głównym placu Dam, znajdują sie ulice Voorburgwal i Achterburgwal wzdłuż kanałów w okolicy Starego kościoła (Oude Kerk).

Muzeum Heineken

W oryginalnej browarni Heinekena w 1930 roku otwarto muzeum piwa. Za ok. 20 euro możesz zobaczyć etapy produkcji piwa i oczywiście uczestniczyć w degustacji produktu… sprawdźmy i posmakujmy to razem
HeinekenBrouwerij

Coffeshopy

Amsterdamskie coffe shopy mimo swej nazwy nie sprzedają kawy (choć w niektórych możecie dostać też filiżankę kawy) tylko niewielkie ilości soft drugs. W zasadzie jest to sklep i nie jest dobrze widziane by długo w nich siedzieć, nawet jeśli się zamówiło colę. Coffee shops nie sprzedają alkoholu ani tzw. hard drugs. By do nich wejść trzeba mieć skończone 18 lat. Niewielka, gramowa porcja marihuany zapakowana w małą plastikową torebkę kosztować będzie ok.4 euro, zależnie od miejsca kupna i pochodzenia narkotyku.
1118246135_0_big

Muzea ogólnie

Muzea są główną atrakcją turystyczną Amsterdamu. Rijksmuseum, Muzeum Van Gogha i Stedelijkmuseum to najbardziej znane, ale jest ich o wiele więcej. Amsterdam ma ponad pięćdziesiąt muzeów, pośród nich Muzeum Biblii, oraz atrakcje łączące elementy wystawy muzealnej z rozrywką jak Heineken Experience o historii i tradycji warzenia słynnego piwa. Jednym z najbardziej odwiedzanych miejsc jest Dom Anny Frank, żydowskiej dziewczynki, autorki słynnego „Dziennika” pisanego w ukryciu w czasie II-giej Wojny Światowej, w którym pomimo straszliwej wojny i otaczającego ją cierpienia, autorka zawarła wiele optymistycznych myśli o życiu człowieka
rijksmuseum

Stadion AJAX AMSTERDAM

Nieduża, ale bardzo nowoczesna, ciekawie zrobiona wystawa o ponad 100-letniej historii słynnego amsterdamskiego klubu futbolowego Ajax, dziś ciągle najlepszego w Holandii, a jeszcze kilkanaście lat temu, jednego z najlepszych na świecie.
arena6
Więcej praktycznych informacji o amsterdamie znajdziecie na stronie:
http://www.amsterdam.info/pl/

Video

Szkolenia