Infolinia +48 58 380 08 03
wyjazdy na narty

Passo Tonale

mapa

Chciałbyś nauczyć się kilku trików freestylowych? Chcesz zobaczyć słoneczny region włoskich Alp? To idealnie trafiłeś. Podczas wyjazdu do Passo Tonale możesz liczyć na progres w jeździe i świetną zabawę w jednym z najlepszych reginów Trentino.
Passo Tonale z pobliskim Ponte di Legno tworzy nowoczesną stację narciarską z ponad 100 km tras zjazdowych, sztucznie dośnieżanych. Nartostrady obsługiwane są przez 30 wyciągów najnowszej generacji. Passo Toanle to przede wszystkim duża różnorodność tras. Od krótkich, płaskich stoków, po czarną trasę na lodowcu Presena. To właśnie trasy na północnych stokach są magnesem dla wytrawnych narciarzy. Z przełęczy Paradiso, dokąd dociera, startująca z Tonale, kolejka linowa, czeka na amatorów białego szaleństwa długa na 2.500 m nartostrada “Paradiso”, jak również nie mniej urozmaicone trasy na stoku północnym ze szczytu Bleis i przełęczy Contrabbandieri. Natomiast z Ponte di Legno można dostać się na nartostrady, które mają początek na szczycie Corno d`Aola.

Trasy narciarskie są dość urozmaicone, ich podstawową zaletą jest szerokość i brak przeszkód. Dodatkową atrakcją jest możliwośc jazdy na lodowcu Presena, z którego do doliny prowadzi odważnie poprowadzona czarna trasa. Stoki w Tonale podzielone są na dwie grupy, główna część to wyeksponowane do słońca stoki z mnóstwem małych kameralnych schronisk, a druga to lodowiec do którego prowadzi jedyna w ośrodku kolej kabinowa.
Passo Tonale słynie również ze świetnie przygotowanego snowparku Adamello Freestyle Park. Snowpark jest podzielony na dwie różne strefy z niezależnym wejściem:

  • strefa easy dla poczatkujących
  • strefę pro dla średni i zaawansowanych riderów

Znajdziecie tam ponad 25 , różnego rodzaju przeszkód: skocznie, boxy, raile i beczki które zadowolą każdego miłośnika freestylu. Snowpark obsługuje 4 osobowe krzesło, oprócz tego na miejscu jest trasa do snowcrossu.