Infolinia +48 58 380 08 03
wyjazdy na narty

Stoki i Miejscowości


Region ten leży w północno-wschodniej części Trydentu, pomiędzy pasmem Latermar, a Pale di San Martino, łańcuchem górskim Lagorai, a szczytem Corno Nero. Val di Fiemme oferuje narciarzom ponad 100 km tras zjazdowych, z czego wszystkie są sztucznie dośnieżane. Ośrodki narciarskie Alpe Cermis-Cavalese, Passo Lavazé-Oclini, Ski Center Latemar, Alpe di Bellamonte-Lusia i Passo Rolle spełnią oczekiwania najbardziej wymagających miłośników białego szleństwa.

Ski Center Latemar – Obereggen to największy ośrodek w dolinie Val di Fiemme,
posiadający 34 trasy o łącznej długości ok. 50 km, 2 gondole, 13 wyciągów krzesełkowych i 2 orczyki. Znajdują się tu snowparki, narciarskie przedszkola oraz trasy z pomiarem czasu. Na zaawansowanych narciarzy czeka „łakomy kąsek” w postaci czarnej trasy „Piste Agnello” w Pampeago.

Val di Fiemme określana jest również często jako kołyska narciarstwa biegowego w Alpach. To tutaj odbyły się w 1991 roku (po raz pierwszy we Włoszech) Mistrzostwa Świata w kombinacji norweskiej. Potem Val di Fiemme stała się raz jeszcze gospodarzem mistrzostw 12 lat później, w 2003 roku. Nic w tym dziwnego, skoro wytyczono tutaj 150 km tras biegowych, z czego jedna trzecia położona jest na słonecznym płaskowyżu na przełęczy Passo Lavaze (ok. 1800 m n.p.m.), co gwarantuje długi, trwający nawet do kwietnia sezon.
 

SNOWBOARD & FREESKI

W Val di Fiemme istnieje możliwość legalnej jazdy poza trasami z przewodnikiem. Należy jednak pamiętać, że we Włoszech, tak jak w większości państw europejskich, jazda poza trasami jest zabroniona prawnie, a jeździć można tylko na specjalnych wyznaczonych obszarach. Nieprzestrzeganie zakazu grozi odebraniem karnetu, wysokim mandatem nawet do 500€. Miłośnicy freestylu w Alpe Lusia ora w Latemar znajdą rewelacyjne snowparki, z wieloma przeszkodami na każdym poziomie zaawansowania oraz halfpipe.